Zadzwoń do nas!

Czym jest hydropiaskowanie i czym różni się od standardowej metody?

Hydropiaskowanie jest udoskonaloną metodą piaskowania, która wykorzystuje strumień wodny połączony z odpowiednim ścierniwem. Założeniem tej metody czyszczenia powierzchni jest jeszcze doskonalsze dotarcie do zabrudzeń i nalotów na powierzchniach metalowych, elewacjach budynków, struktur płotów. Metoda ta mimo swojej skuteczności, ma w sobie zadatki delikatnego specjalisty, który pozwala obchodzić się z delikatniejszymi materiałami drewnianymi w sposób należyty, np. podczas odrestaurowywania starej szafy.

Zalety metody hydropiaskowania

  • Dokładność i skuteczność w czyszczeniu praktycznie każdej powierzchni – asfalt, mur, cegła, drewno, metal
  • Dzięki połączeniu ścierniwa z mieszanką wodną – metoda ta jest równie delikatna, co silna
  • Połączenie wody oraz ścierniwa, ogranicza w dużym stopniu pylenie, co jest dużym atutem dla prac w przestrzeni publicznej

Czy są przeciwwskazania w wykorzystywaniu technologii hydropiaskowania?

Proces piaskowania przy wykorzystaniu osłony wodnej jest szybki, skuteczny, bezpyłowy oraz co najważniejsze – bezpieczny dla zdrowia. Niestety nie zawsze istnieje możliwość jego wykorzystania. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku starych murów, płotów, kamienic, które są przesiąknięte wilgocią, co w połączeniu z metodą hydropiaskowania może łatwo uszkodzić strukturę czyszczonej powierzchni.

Firma SodaFast jest nastawiona na mobilność – dojeżdżamy do klienta i wykonujemy pracę na miejscu. Prowadzimy działania na terenie całego województwa Łódzkiego, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego oraz okolic. Zapraszamy do współpracy!

-