Zadzwoń do nas!

Na czym polega czyszczenie materiałów metodą sodowania?

Jednym z innowacyjnych sposobów na pozbycie się różnego rodzaju zabrudzeń jest sodowanie. Umożliwia natychmiastowe, a jednocześnie skuteczne oczyszczanie. Sprawdź, na czym dokładnie polega ta metoda oraz dlaczego warto ją stosować.

Czym jest sodowanie?

Technologią polegającą na rozprowadzeniu ze znaczną prędkością granulek sody SBS, która jest bezpieczną substancją, poddającą się biodegradacji. Przy tym nie wykazuje aktywności chemicznej, co sprawia, że nie wstępują w żadne reakcje z obszarem, który poddawany jest czyszczeniu.

Sodowanie to metoda, która doskonale spisuje się w usuwaniu zabrudzeń, w tym z mocno delikatnych materiałów. Dzięki właściwościom sody SBS możliwe jeszcze oczyszczanie o dużej sile, które nie narusza wrażliwych struktur. Rozwiązanie to jest więc idealne do zadań specjalnych. Fenomenalnie sprawdza się m.in. przy czyszczeniu drewnianych fragmentów jak stolarka okienna, maszyn służących do produkcji żywności, blacharki samochodowej, a także wielu elementów konstrukcyjnych wykonanych z metalu.

Zalety czyszczenia materiałów sodą

Prócz tego, że sodowanie jest niesamowicie skuteczną, a zarazem niezwykle delikatną metodą to także bezpieczną dla ludzi i środowiska naturalnego. Jedną z jej największych zalet jest uniwersalność. Doskonale radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń na różnego rodzaju materiałach takich jak drewno czy metal. Przy tym nie narusza ich powierzchni ani struktury.

Oczyszczanie za pomocą sody nie wymaga zazwyczaj użycia wody, a jeśli już to dodanie jej w niewielkiej ilości. Dzięki temu nawierzchnie, z których usuwane są zabrudzenia, nie ulegają uszkodzeniom wywołanym przez wodę.

Sodowanie jest także szybkim w wykonaniu zabiegiem. Jeżeli zdecydować się na skorzystanie z tej metody, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.