Zadzwoń do nas!

Piaskowanie samochodów, oczyszczanie płotów, elewacji – piaskowanie Sieradz, Kalisz i okolice

W tym artykule chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka naszych realizacji oraz opisać cały proces, który towarzyszy za każdym razem podczas odrestaurowywania płotów, murów z cegły lub elewacji.

Do odrestaurowywania tego rodzaju powierzchni, możemy wybrać piaskowanie, hydropiaskowanie lub sodowanie. Klasyczne piaskowanie sprawdzi się praktycznie w każdym z powyższych przypadków. Podczas piaskowania wytwarza się ciśnienie od 0,5 do 4 bar. Jednym z najczęściej przeprowadzanych procesów w naszej firmie jest piaskowanie samochodów oraz części mechanicznych, np. silników.

Dla porównania – przy metodzie hydropiaskowania jest wykorzystywana myjka wysokociśnieniowa oraz specjalna dysza, której woda wewnątrz wywołuje ciśnienie np. 140 bar. Metoda ta nie sprawdzi się przy zawilgoconych murach ceglanych, których struktura może zostać uszkodzona.

Sodowanie jest najbezpieczniejszą metodą, która nie opiera się na ścieraniu za pomocą odpowiednich ścierniw. Podczas sodowania – soda oczyszczona zostaje wystrzelona za pomocą wysokiego ciśnienia w kierunku powierzchni czyszczonej. Przy zetknięciu sody z zabrudzeniami wywoływane są mikroeksplozje, które w bezpieczny i nieinwazyjny sposób czyszczą powierzchnie, np. cegły. Sodowanie nie powoduje chropowatości powierzchni.

Chcesz wyczyścić elewacje, płot lub konstrukcje z cegły? Masz inny projekt? Skontaktuj się z nami! Działamy na terenie Sieradza, Zduńskiej Woli, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego oraz okolic.

efekt przed i po piaskowaniu auta

efekt oczyszczania drewnianych elementów

proces oczyszczania skorodowanych metali

efekt sodowania drewnianych elementów

oczyszczanie skorodowanego metalu

 

-