Zadzwoń do nas!

Jak działa jest sodowanie?

Sodowanie odbywa się poprzez wykorzystywanie granulowanych cząstek wodorowęglanu sodu (sody oczyszczonej) w połączeniu z nowatorską technologią. Drobinki sody są wyrzucane z dużą prędkością na czyszczoną powierzchnie, a siła wyrzutu wyzwalana jest przez wiązkę sprężonego powietrza. Podczas zderzenia materiału czyszczącego z powierzchnią czyszczoną dochodzi do usuwania niepożądanych nalotów oraz przebarwień, pozostawiając przy tym bazowy materiał – idealnie gładki i bez uszkodzeń.

Dzięki maszynie SB-500 Trailer, którą wykorzystujemy w SodaFast, możemy zaproponować Państwu najwyższą jakość świadczonej usługi sodowania w Sieradzu, Zduńskiej Wolii, Łasku, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim i wielu innych miejscach. Dojeżdzamy do klienta.

Soda – z czym mamy do czynienia?

Soda oczyszczona jest substancją, która sama w sobie nie ma właściwości ściernych. Jest ona wykorzystywana do szybkiego, nieinwazyjnego oraz przede wszystkim skutecznego oczyszczania powierzchni – proces ten jest nazywany sodowaniem.

Czy sodowanie jest bezpieczne?

Proces sodowania odbywa się bez wykorzystywania zbędnych środków chemicznych, które mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia. Mieszanka czyszcząca nie zawiera żadnych drobin piasku, aluminium czy żrących substancji, co przekłada się na bezpieczeństwo zarówno osób wykonujących proces sodowania jak i klientów, którzy korzystają z czyszczonych powierzchni. Ten sposób czyszczenia powierzchni stosuje się we wszystkich dziedzinach przemysłu. Zawdzięcza on swój sukces precyzji i dokładności czyszczenia, a także nieinwazyjności w stosunku do czyszczonej powierzchni.

Proces sodowania jest również proekologiczny – łatwość rozpuszczenia sody w wodzie oraz utylizacji tego środa jest gwarantem tego faktu.

Praktyczne przykłady wykorzystania sodowania

Wśród klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Kalisza czy Ostrowa Wielkopolskiego zabiegi sodowania wykonywaliśmy w rozmaitych przypadkach. Metoda ta świetnie sprawdza się w przypadku:

  • czyszczenia pleśni
  • czyszczenia plam z betonu
  • usuwaniu nalotów oraz zabrudzeń spowodowanych pożarem ( soda pochłania również odór )
  • czyszczenia grafitti
  • renowacji mebli
  • odtłuszczania i czyszczenia części samochodowych ( soda nie powoduje pęknięć, ani zarysowań )

Efekt przed i po sodowaniu

Sodowanie w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim i okolicach – z dojazdem do klienta!

Zapraszamy serdecznie do współpracy z naszą firmą. Jesteśmy szczęśliwi, kiedy możemy przedstawić naszą technologię nowym klientom, a tym stałym – stale udowadniać wartość i jakość naszych usług.

Zachęcamy do kontaktu w celu przedstawienia niezobowiązującej wyceny Twojego projektu.

-